0216 429 00 08
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tel Çit

09 Mayıs 2018
200 kez görüntülendi
Tel Çit

Günümüzde site yapımlarının çoğalması ve insanların kendi şahsına ait bahçe veya tarla alımları çoğaldığı için tel çit arzı da yoğunluk göstermektedir. Bu sayede daha güvenli bir ortam oluşturulmuş ve daha rahat hareket edilmiş olmaktadır. Parka inen çocukların yola fırlamasını ve akşam oturmalarını daha güvenli bir şekilde bahçenizde yaptırmak için çit seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

TEL ÇİT NEDİR?

Dikenli veya jiletli olmak üzere birçok çeşidi bulunan bir nevi engelleme aracı sayılmaktadır. Bu tellerin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Büyük önem arz eden bu teller sayesinde futbol maçları için yapılan alana yani sahanın etrafına çevrilmesi ile topların dışarı çıkmasını engellemek ile birlikte de birçok alanda bulunması ile birlikte büyük bir önem arz etmektedir. Tel örgülerin farklı çeşitlerinin bulunması, her türlü olay ve durumlara karşı tedbirli olmayı amaçlamaktadır. Güvenlikli olması ve kolay ulaşılabilir olması insanlar tarafından dikkat edilen en önemli özelliği taşımaktadır. Sitemiz gençler tel sayesinde sizlere site üzerinden tercih etme imkanı sunduğumuz gibi bizler ile iletişime geçerek istediğiniz teli seçme fırsatı bulabilir, ölçü almak için yanınıza kadar gelerek hizmet verebiliriz.

TEL ÇİTİN ÇEŞİTLERİ

Sistemde yer alan birçok tel çit çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan kendinize ve ihtiyacınıza en uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz.

1). Boru direkli tel örgü; çeşitli boyutlara ait boru direkler ile aralarında 3 metre olacak şekilde tel

çitler döşenmektedir. Bu borular yere açılan boşluklara beton dökerek ya da demir yardımları ile temel atılarak dikilmektedir. Dikenlerin sadece eğri kısmına 3 sıra tel örgü döşenmektedir. Bu tel çit çeşidini genellikle parklarda, bahçelerde, boş arsa veya tarlaları belirlemek, binaların etrafına güvenlik için döşenmektedir. Boru direkli tel çiti genellikle hava şartlarından etkilenmemesi, ekonomik ve görüntü bakımından sade olması ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

2). Beton direkli tel örgü; genellikle kullanım alanları bahçe veya arsa olmaktadır. Görünüm açısından daha sağlam bir görüntü oluşturmanın yanı sıra dirençli ve dayanıklı olmaktadır. Açılan çukurlara belirli metreler ile beton direkler gömülerek üzerine galvaniz veya dikenli teller döşenmektedir.

3). Pvc kaplı tel örgü; daha çok parkları çevrelemek için kullanılan bu tel çit çeşidinde özellikleri arasında en önemlisi güneş ışınlarına karşı dayanıklı olmasıdır. Bu tel örgü çeşidini döşemeden önce pvc kaplamadan önce sıcak daldırmalı galvanizli tel kullanılmaktadır.

4). Galvaniz tel örgü; genel olarak hazırlanan çelikten yapılmış telin çinkoya batırılması ile üretilen tel çeşididir. Bunun amacı ise kötü hava şartlarından dolayı oluşabilecek paslanmaların önüne geçmektir. Genel olarak kümeslerde, bahçelerde veya sert iklimlerin olduğu dayanıklılık gerektiren alanlarda kullanılmaktadır.

5). Düzlemsel jiletli tel; malzeme olarak paslanmaz ve dayanıklı ürünler kullanılmaktadır. Daha çok kullanım alanı olarak yüksek güvenlikli bölgelerde, cezaevi, sınırlar, limanlar, askeri alanlar, güvenlik gerektiren yerleşim alanların etrafı ve endüstri tesisleri etrafına döşenmektedir.

6). Helezon jiletli tel; düzlemsel jiletli teller ile aynı olan yüksek güvenlikli alanlarda kullanılması özelliği ile benzerlik göstermektedir. Uygulanacak alanlarda ki güvenlik seviyesine göre yükseklikleri değişmektedir. Yay şeklinde açılmasının sayesinde bu tel çit çeşidi içeri ve dışarı da bulunan dikenleri ile yüksek güvenlik alanı oluşturmaktadır.

TEL ÇİT HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

* Tel örgü modelini ve boyutunu belirlemeden önce ilk olarak ne kadar bir çevreyi döşeyeceğinize karar verip düzgün bir şekilde ölçüsünü almanız gerekmektedir.

* Daha korunaklı ve güvenli bir bölge oluşturmak istiyorsanız tel çit modeli seçerken mutlaka dikenli ya da helezon kaplamalı tel örgü seçiniz.

* Estetik görünümlü bir tel örgü seçmek istiyorsanız eğer daha evinizin veya bahçenizin estetik görünümünü bozmayacak şekilde tercih edebilirsiniz.

 

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Murat dedi ki:

    11 dönüm tarla ne kadar olur

    1. admin dedi ki:

      merhaba efendim detaylı bilgi için iletişime geçiniz

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Bize WhatsApp'dan Ulaşın