0216 429 00 08
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çim Çit

09 Mayıs 2018
174 kez görüntülendi
Çim Çit

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan çim çitler, dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde tercih edilmektedir. Çim ile çit sistemlerin bir araya gelmesi suretiyle oluşturulan sistemler çim çit olarak tanımlanmaktadır.

Çim Çit Ürünlerin Genel Özellikleri ve Avantajları

Çim çit sistemleri genelde 1,5 mm kalınlığa sahip çift sarımlı tel yapıların üzerine, çim gibi saçaklandırılmış olan ve zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan PVC yapılar birleştirilerek oluşturulmaktadır. Bu bağlamda sağlam ve dayanıklı olma özelliği kazanan çim çit sistemler hafif yapıda olmaları ve ateşe dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu bir malzeme olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca ekonomik açıdan oldukça avantaj sağlamakta olup ev bütçesine de katkı sağlamaktadır.

Yapısı dolayı PVC malzemesinin sağlamış olduğu tüm özellikleri yanı sıra atmosfere yayılan karbon miktarı konusunda oldukça zararsız ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Atmosfere yayılmakta olan karbon gazının insan sağlığı ve doğa üzerindeki olumsuz etkiler yarattığı bilinmektedir. Dolayısıyla çim çit sistemlerin bu konuda çevre dostu olma niteliği tercih edilmesi konusundaki en önemli nedenler arasında yer almaktadır.

Destek sağlayacak herhangi bir yapının olmadığı kullanım alanlarında paneller şeklinde uygulanmakta olup, destek sağlayabilecek duvar veya direk gibi unsurların bulunduğu alanlarda ise arasına tel örgü çekilerek bu doğrultuda uygulanmaktadır. Duvar veya direk gibi yapıların bulunması durumunda 10 metre uzunluğunda rulo olarak üretilen PVC çim, dayanıklı kaplama malzemesine sahip aparatlar ile bu yapılara monte edilmektedir. Dolayısıyla kolay montaj imkanı sunmasının yanı sıra kolay çıkarılabilme avantajı da sağlamaktadır.

Günümüzde çim çit sistemleri çoğu zaman kullanım alanlarının bölünmesi amacı ile kullanılmakta olup dekoratif bir unsur olarak da kullanılmaktadır. Estetik görüntüleri sayesinde dekoratif bir kullanım sağlayan çim çit ürünleri, suni çim kullanılarak üretilmektedir. Her tür iç ve dış mekân alternatifi olarak kullanım sağlamakta olup dekorasyon çalışmalarında bir dekoratif parça olma niteliği ile önemli bir yere sahip olmaktadır. Genelde özel bir madde olan PVC malzemeler kullanılarak üretilmekte olup paslanmaz özelliğe sahip teller üzerinde uygulanmaktadır.

Sağlamış olduğu birçok avantaj sayesinde oldukça tercih edilen çim çit uygulamaları, yapısı gereği sahip olduğu suni özelliği sayesinde solma, yanma veya dökülme gibi olumsuz bir durum oluşturmayan sistemler olmaktadır. Dolayısıyla gerek kullanım kolaylığı gerek ise fonksiyonel özellikleri ile her türlü mekânda kullanıma uygun olup, çevre kirliliği yaratmaz.

Çit Çim Sistemlerinin Kullanım Alanları

Sahip olduğu yapısı sayesinde gerek dayanıklı gerek ise dekoratif görüntüsü ile birçok alanda kullanım imkânı sağlamaktadır. Çim çit sistemleri iç ve dış mekanlar gibi her tür alanda kullanıma uygun olup, daha çok dış mekanlarda tercih edilmektedir. Bu bağlamda konforlu ve şık ortamların yaratılmasında önemli derecede destek sağlamaktadır.

Çim çit sistemlerinin panel olarak uygulanabileceği gibi destekleyici unsurların arasında kullanılan tel sistemlerle de uygulama olarak iki tür uygulama şekli vardır. Dolayısıyla kullanılacak yöntem alan özellikleri ve kullanım amacına uygun olarak belirlenmekte ve bu bağlamda işinde uzman kişi ve firmalarca güvenilir bir şekilde oluşturulmaktadır.

Genelde park ve bahçelerde, cafe veya restoranlarda yaygın olarak kullanılmakta olan bu sistemler spor sahaları, çocuk oyun alanları, okul bahçeleri, villa veya ev bahçeleri, teraslar, yol kenarları ve havuz çevreleri gibi alanlarda da oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca çeşitli cephe kaplamaları olarak da kullanım imkânı sağlamakta ve birçok çevre düzenleme çalışmalarında kullanılmaktadır. Daha birçok kullanım imkânı sağlamakta olan çim çit sistemleri insan üzerinde yarattığı huzur ve dinginlik hissi ile olumlu algıların oluşması konusunda farklılık yaratmaktadır.

 

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Bize WhatsApp'dan Ulaşın